Ajurvédské masáže

Ájurvédské masáže jsou klíčovou složkou ájurvédské terapie. Tělo, prostřednictvím kůže jako svého největšího orgánu, při použití medikovaných olejů detoxikuje, vyživuje, regeneruje, ulevuje od bolestí a omlazuje.


Ajurvédské masáže jsou součástí komplexního očistného programu panchacarma, nebo se zařazují do wellness provedení, které má podobné účinky a navíc jde o silně relaxační masáže pro potěšení ducha v hluboké relaxační tónině.
Ve Védské době byly některé masáže velmi střeženým tajemstvím ( jednalo se především o marmové masáže energetických bodů ).
Ajurvédské masáže kombinují znalost těla se znalostí olejů, hudby a masážních technik, které pak mají za následek hluboce ozdravný přínos pro vyvážení těla a mysli.

Léčebné výhody

Olejová masáž je důsledně používána v celé ájurvédské praxi. V ideálním světě by ájurvédská masáž měla být prováděna denně (samomasáž), a tak podporovat pozitivní vliv na zdraví, překonat únavu, posilovat nervový systém, zlepšovat zrak, vyživovat tělesné tkáně, zvyšovat životnost, normalizovat spánek, vštípit pružnost a pevnost těla a celkově vyrovnávat – harmonizovat tělesnou konstituci do obecného dobrého zdraví.
Dalším přínosem ajurvédské masáže je síla bylinkové infuzie z používaných olejů. Ty zlepšují proces čištění a regenerace. Ukázalo se, že oleje zcela prostupí pokožkou v 5 minutách a všemi sedmi vrstvami kůže v 8-10 minutách. Ajurvédské oleje používané v Ajurvédských panchakarmických terapiích mohou obsahovat až 75 různých bylin.
Vědecky je prokázáno, že oleje mají nesmírně ozdravné vlastnosti – především antikarcinogenní a antioxidační. Charaka Samhita, starobylé ájurvédské pojednání uvádí, že „ajurvédské oleje posilují metabolické procesy, čistí střeva, odstraňují toxiny z tkání, omlazují tělo, zabraňují stárnutí a propůjčují uživateli životnost těla na 100 let.“


Posted

in

by

Tags:

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *