Ajurvédské masáže

Ajurvédské masáže

Ájurvédské masáže jsou klíčovou složkou ájurvédské terapie. Tělo, prostřednictvím kůže jako svého největšího orgánu, při použití medikovaných olejů detoxikuje, vyživuje, regeneruje, ulevuje od bolestí a omlazuje.


Ajurvédské masáže jsou součástí komplexního očistného programu panchacarma, nebo se zařazují do wellness provedení, které má podobné účinky a navíc jde o silně relaxační masáže pro potěšení ducha v hluboké relaxační tónině.
Ve Védské době byly některé masáže velmi střeženým tajemstvím ( jednalo se především o marmové masáže energetických bodů ).
Ajurvédské masáže kombinují znalost těla se znalostí olejů, hudby a masážních technik, které pak mají za následek hluboce ozdravný přínos pro vyvážení těla a mysli.

Léčebné výhody

Olejová masáž je důsledně používána v celé ájurvédské praxi. V ideálním světě by ájurvédská masáž měla být prováděna denně (samomasáž), a tak podporovat pozitivní vliv na zdraví, překonat únavu, posilovat nervový systém, zlepšovat zrak, vyživovat tělesné tkáně, zvyšovat životnost, normalizovat spánek, vštípit pružnost a pevnost těla a celkově vyrovnávat - harmonizovat tělesnou konstituci do obecného dobrého zdraví.
Dalším přínosem ajurvédské masáže je síla bylinkové infuzie z používaných olejů. Ty zlepšují proces čištění a regenerace. Ukázalo se, že oleje zcela prostupí pokožkou v 5 minutách a všemi sedmi vrstvami kůže v 8-10 minutách. Ajurvédské oleje používané v Ajurvédských panchakarmických terapiích mohou obsahovat až 75 různých bylin.
Vědecky je prokázáno, že oleje mají nesmírně ozdravné vlastnosti - především antikarcinogenní a antioxidační. Charaka Samhita, starobylé ájurvédské pojednání uvádí, že "ajurvédské oleje posilují metabolické procesy, čistí střeva, odstraňují toxiny z tkání, omlazují tělo, zabraňují stárnutí a propůjčují uživateli životnost těla na 100 let."

Leave a commentNejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

salon

Lesní 253/2, Vážany, Kroměříž 767 01

provozní doba

Monday - Friday9:00 - 17:00

Důležité informace

Obchodní podmínky
Reklamace a vrácení zboží
Žádná terapie ani produkty Manua nenahrazuj lékařskou péči.
Berte toto prosím na vědomí. Při těhotenství, epilepsii, kardiovaskulárních onemocněních a dalších závažných onemocněních se předem poraďte se svým lékařem o vhodnosti terapií.